• Start
  • Media
  • Nieuws
  • De Patriarch van Fener, Bartholomeus, heeft een vrijheidsprijs ontvangen

De Patriarch van Fener, Bartholomeus, heeft een vrijheidsprijs ontvangen

TTijdens een ceremonie in de Nieuwe Kerk in het Zeeuwse Middelburg is er door de Stichting Roosevelt (oud president in de VS) aan de Patriarch van Fener, Bartholomeus een prijs voor vrijheid gegeven.

Tijdens de vrijheidsceremonie van Stichting Roosevelt, waaraan Koningin Beatrix en demissionair premier Mark Rutte deelnam, werden naast Bartholomeus ook de vicepremier van Irak Hoessein al-Shahristani, oude staatshoofd van BraziliëLula da Silva en de uit India afkomstige voorvechtster van vrouwenrechten Ela Bhatt onderscheiden met deze vrijheidsprijs.

Nadat hij zijn prijs in de Middelburgse Nieuwe Kerk ontvangen had zei de Patriarch van Fener, Bartholomeus in een verklaring, die hij aan de Turkse pers in Nederland aflegde, dat deze vrijheidsprijs een mooie boodschap is voor de wereldvrede.

Ik ben het Roosevelt Instituut erkentelijk

Bartholemeus: "Deze prijs is niet alleen voor mijn persoon maar ook voor Turkije en voor de wereldvrede is er vandaag een mooie boodschap uitgegaan. Al degenen die onderscheiden zijn, werken samen voor vrede en voor vriendschap. Iedereen vanuit zijn eigen hoek en iedereen vanuit zijn eigen zienswijze. Ik als een geestelijke, een ander als politicus, de dame uit India strijd tegen de armoede. Iedereen probeert zijn eigen bijdrage te leveren voor het geluk en de vrede in de wereld. Ik ben dan ook zeer trots dat ik mee kan participeren in deze grote strijd. Het Roosevelt Instituut ben ik erkentelijk. Ik herhaal bij deze nogmaals hoe vereerd ik ben. Ik draag de prijs op aan onze kerk, onze patriarchaat en aan mijn land. Ik bewaar deze prijs niet alleen voor mezelf."

Fethullah Gülen Hodja Effendi doet goede werken voor de wereldvrede

Bartholomeus die aangeeft dat de erevoorzitter van de Stichting van Journalisten en Schrijvers, Fethullah Gülen, een grote bijdrage levert aan de wereldvrede, vertelt verder: "Woensdagavond heb ik deelgenomen aan de vergadering van de Stichting van Journalisten en Schrijvers. Met deze vrienden werken we al jaren samen. Wij staan dicht bij elkaar want we delen sommige schone idealen. Wij waarderen hen dan ook enorm voor de diensten die zij leveren ten behoeve van onderwijs voor eenheid en vrede.

Fethullah Gülen Hodja Effendi heeft een zeer grote bijdrage geleverd aan interreligieuze dialoog en doet dat nu nog steeds. Ik heb hem ontmoet in Turkije en in Amerika. Wij zullen verdergaan met onze samenwerking voor de wereldvrede en het welzijn van ons land. Dit is namelijk het gemeenschappelijke doel van ons allen. Vanuit dit opzicht verricht Fethullah Gülen Hodja Effendi goede werken voor de wereldvrede. Wij verwachten hem dan ook terug en we geven werkelijk om hem. We hopen dan ook dat hij zeer spoedig terugkomt."

Wij vertrouwen onze regering

Wij wachten op de opening van de school voor Geestelijken. De opening ervan is werkelijk zeer vertraagd. Dit jaar is het 41. jaar van de sluiting ervan. Het is te laat. Maar we zijn hoopvol vanwege de belofte die onze regering (AKP Regering) heeft gedaan. Als God het toestaat zal onze school binnenkort geopend worden. Het is een behoefte voor onze patriarchaat. Het is zoals ik al altijd al heb aangegeven, zeer zeker geen luxe. Afgelopen dinsdag hadden we een diner met de voorzitter van de oppositiepartij, de heer Kemal Kılıçdaroğlu. Hier kwam de opening van de school voor Geestelijken ook ter sprake. Hij gaf aan dat als de regering met een voorstel komt, zij als de grootste oppositiepartij dat zullen steunen. We zijn hoopvol en als God het toestaat zal onze school open gaan en verder gaan met de activiteiten van voor 1971. Deze school is namelijk een oord voor kennis en wetenschap."

De vrijheidsprijs die elk jaar naar zijn rechthebbende(n) gaat, wordt uitgereikt door het Instituut Roosevelt, oude president van de VS. Dit gebeurt tijdens een ceremonie die het ene jaar in Nederland en het andere jaar in de VS wordt georganiseerd en de prijs komt toe aan degenen die een bijdrage hebben geleverd aan de wereldvrede. De autoriteiten van Stichting Roosevelt verklaarden dat de uitreiking in 2013 plaats zal hebben in New York.

Pin It
  • Aangemaakt op .
Copyright © 2024 Website van Fethullah Gülen. Alle rechten voorbehouden.
fgulen.com is de officiële website van bekende Turkse geleerde en denker Fethullah Gülen.